Mediu thirrje opozitës: Boll me akuza Ramës! E domosdoshme një platformë e qartë e së djathtës

TIRANË- Në një kohë që të gjitha partitë opozitare po përgatiten për të maksimalizuar votën, për kreun e Republikanëve, Fatmir Mediun, orientimi  i Opozitës të Bashkuar në akuzat ndaj Edi Ramës është i gabuar. Ai thotë se është momenti për ti paraqitur shqiptarëve atë që do të ofrojmë. 

 “Opozita Shqiptare sot duhet të ndërtojë një moment të ri dhe momenti i ri që duhet të ndërtojë opozita shqiptare nuk është vetëm sesi do të mposhtim Edi Ramës, por sesi do të bashkojmë shqiptarët. Ne duhet të tregojmë tani, pa ikur Edi Rama se duam ta ndërtojmë Shqipërinë për mirë”, tha Mediu.

Ndonëse në koalicionin opozitar përfshihen edhe parti të majta, Mediu kërkon që e djathta të jetë më kompakte dhe se idetë e saj programore duhet të jenë të qarta. Organizim ai kërkoi edhe për të ruajtur votën e shqiptarëve nga manipulimi ditën e zgjedhjeve. Gjatë takimit me strukturat në Laç, Mediu nuk kurseu as akuzat ndaj kryeministrit Rama, i cili sipas kreut të PR, po e bën realitet më të largët integrimin e vendit në BE.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento

Komente

 • Iris: 29/10/2020 02:06

  Perse nuk paraqet programin dhe platformen e PR ?

  Përgjigju
 • Bobi: 28/10/2020 20:10

  Fatzi Gabel Medihalja akoma gjall qenke ti? Si ste ka zene Korona mu ne majasëll e te gdhihedh vetem te vendi nga vjen, dmth haleja.

  Përgjigju
 • Opionisti: 28/10/2020 18:12

  Te hetohete fatmir mediu na spak partia medi do ta mari amet shehu

  Përgjigju
 • fredi: 28/10/2020 17:59

  Agjenti i amerikes ne memorja pse amerika heshti per gerdecin dhe kush ja mbylli ceshtjen agjentit te saj

  Përgjigju
 • AltinTop: 28/10/2020 17:58

  E vetmja platforme per te ardhmen e shqiperise eshte futja ne burg ty bashke me gjith llojin tend qe jeni akoma aktiv sot ne politike.

  Përgjigju
 • Ppsh: 28/10/2020 17:38

  Ty ste duhet platforma por don te sigurosh nje vend te sigurte ne kuvend me kta lloj formash. Asnje parti ska paraqitur nje program ekonomik tre zgjedhjet e fundit sepse cdo fuqi eshte perqendruar ne kto plarforma per kapje mandatesh duke harruar se pse po kerkoni te zgjidheni

  Përgjigju
 • Qeni bastard: 28/10/2020 16:26

  O qeni bastard të qifsha .otrën po a ze ti ndonjëher men o bir kurve kanalesh. O mi kanalesh muti po çfar qenefi qeke ti që nuk ze mend o bastard i zën në bordello. U KOMENTUA U KOMENTUA U KKMENTUA O BIRI KURVËS. HA HA HA HA HA

  Përgjigju
  • Qeni me morra: 28/10/2020 17:24

   Fatmir Medinhoxha nje Qen me Morra qe nuk e ka shokun

 • KRIMINELI: 28/10/2020 16:24

  Ky kriminel me emrin fatmir jevgjit mediu po na tregon si duhet bër demokracia. Demokracia simbas kti bëhet me duart me xhak e duke vjedhur. Kjo pra është demokracia e opozitës së sotme. Ky duhet të ishte në burg e ky jep konferenca shtypi kjo është Albanistani i Evropës.

  Përgjigju
 • Fatja: 28/10/2020 16:16

  O bobooooooooo Fatja do e ndertoje me Nard Ndoken!!!!!!!!!

  Përgjigju
 • I tej: 28/10/2020 16:01

  I ke duart e lyer ne gjak o vrases Medinhoxha

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Mitsotakis akuzohet për thyerjen e rregullave Covid-19, kapet pa maskë e pa distancim social