Megaoperacioni 'Tempulli', arrestohet 'Ujku i Cërrikut', momenti kur ulëret teksa shoqërohet nga policia (VIDEO)

Saimir Rexhepi, i njohur ndryshe me pseudonimin, "Ujku i Cërrikut" është një nga të arrestuarit gjatë megaoperacionit “Tempulli” të zhvilluar nga Policia e Shtetit. Gazetari i Report Tv Sokol Dema ka siguruar videon kur ai arrestohet, ndërsa shihet duke ulëritur në momentet e shoqërimit nga forcat e policisë.

23 grupe kriminale u shkatërruan në megaoperacioni i zhvilluar në 5 qarqe të ndryshme të vendit, Tiranë, Durrës, Korçë, Vlorë dhe Elbasan kundër shpërndarësve të drogës në shkolla dhe lokale.

Vetëm në kryeqytet, gjatë aksionit u firmosën 120 urdhër-arreste ndërsa në total ranë në pranga 233 shpërndarës të lëndëve narkotike. Drejtori i përgjithshëm i policisë tha figurativisht se ata kishin helmuar tempullin e dijes duke shitur droga të ndryshme për nxënësit e shkollave. Aksioni sipas kryeministrit edi rama, angazhoi 3 mijë policë nga Sektori i Antidrogës, Forcat Operacionale, FNSH e RENEA.

Mes të arrestuarve është edhe efektivi i policicë Saimir Hysa i cili është vënë në pranga nën akuzë për shpërdorim detyre e përkrahje e autorit të krimit. Për herë të parë në Shqipëri gjatë këtij aksioni u zbulua një drogë e re xhelatinoze, e cila vinte nga Kanadaja. Sipas burimeve shitej më shtrenjtë se dozat e kanabisit. Një prej personave të arrestuar disa javë më parë në Tiranë, Genis Mustafa, është pjesë e këtyre grupeve. 22 prej personave të arrestuar janë kapur në Kombinat, dhe sipas burimeve e kishin kthyer zonën në një “fushë” të shpërndarjes së drogës. Mësohet se në pranga ka përfunduar edhe një menaxher i një lokali në ish-Bllok, pasi në ambientet e tij shpërndahej drogë. Lënda narkotike e ardhur nga Kanadaja është shumë me e fortë se kanabisi që kultivohet brenda vendit, me 5 apo 6 fish më shumë efekt, si pasojë edhe me e shtrenjtë.


Lajmi kryesor:

Megaoperacioni 'Tempulli', goditen 23 grupe shpërndarësish droge nga Tirana në Vlorë! 233 të arrestuar brenda natës, 82 në kërkim! Balla: Do ua nxijmë jetën!


B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Joan Pema: 15/09/2023 22:58

  PO TIGRI KUR E KA RADHEN....

  Përgjigju
  • Emigranti: 16/09/2023 12:58

   Tigri emigroi tashme

 • Bariu: 15/09/2023 14:04

  Tani qe u arrestua ujku, cakejt do bejn namin

  Përgjigju
 • Pse: 15/09/2023 09:43

  Pse mer se kte ujk kena me qesh ,mor tao rrummlakja

  Përgjigju
 • Ariu Tropojes: 15/09/2023 08:06

  U dhje plani ,me ujkun e Cerikut deshtoi dhe aksioni...

  Përgjigju
 • Latif: 15/09/2023 07:49

  Kapet ne Cerrik Rafael Caro Quintero

  Përgjigju
 • Rama: 15/09/2023 07:19

  Do kene ra dakort policia dhe ujku per punen e kurores

  Përgjigju
  • andon: 15/09/2023 11:59

   hahahhahhahhahahhahhahhahaha ka be negocjata per kuroren esht pjes e marveshjes hahhahahhahha

 • Koli: 15/09/2023 06:13

  Ehhh si mu katandise o Rrumbullak. Ne konference pee shtyp ato drejtorat mbrapa teje fiks si ujku cerrikut i kishe rreshtuar. Kurse vete ishte bo si ujku cerrikut

  Përgjigju
 • Or tej: 14/09/2023 23:05

  Kapja e ujkut me kurore ne koke qeka alamet suksesi or teeeejjjjj

  Përgjigju
 • Ujki prej gollobordes: 14/09/2023 21:54

  Qfar suksesi megaoperacioni i skapit, kan arrestu ujkin e cerrikit,,,, mbylleni mer kete idiotesi qa arrestoni nje pabuks me tregu qe gjoja ja Po punojme dhe nga ana tjeter behet nami

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Me flamuj, bori e makina shqiptarët festojnë 28 Nëntorin në qendër të Londrës, bëjnë lëmsh trafikun! Ndërhyn dhe policia

FOTO/ Me flamuj, bori e makina shqiptarët festojnë 28 Nëntorin në qendër të Londrës, bëjnë lëmsh trafikun! Ndërhyn dhe policia