Meloni: Do të jem në Kiev para 24 shkurtit

Meloni: Do të jem në Kiev para 24 shkurtit

1674574747_Screenshot1.jpg

Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni ka deklaruar se do të zhvillojë një viiztë në Kiev para datës 24 shkurt. Meloni e bërë këtë më dije pas takimit në Berlin me kancelarin gjerman Olaf Scholz.

Unë do të jem në Kiev "në javët në vijim, para 24 shkurtit". "Kam rënë dakord me presidentin ukrainas Zelensky", Përpjekjet" për dialog "duhet të intensifikohen, por nuk mund të parandalohet". Popullit ukrainas të jetë i lirë”.


Lajmi kryesor:

Mbahet në Kiev samiti BE-Ukrainë, Michel: E ardhmja juaj është në union! Zelensky: Nisni negociatat e anëtarësimit këtë vit


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)