Menaxhimi i situatës së COVID/ Meta: Qeveria vetëm improzivon! S'i kushton gjë të jap Remdesivir falas

 

Presidenti Ilir Meta është shprehur se qeveria nuk ka asnjë plan në menaxhimin e situatës së COVID, por bën vetëm improvizime.

"Nuk ka asgjë serioze në përballimin e pandemisë, përvec angazhimit të mjekëve, do të vazhdoj të jem kontruktiv në cdo gjë që ndihmon në administrimin më të mirë të kësaj situate, pajisjet jetë shpëtuese nuk kushtojnë fare për një shtet që ka priortet jetën e qytetarëvem që nuk ka prioritet tunelet imagjinare dhe koncesionet e padobishme, që vetëm rrisin borxhet e shqiptarëve. Nuk i kushton që Remdesivir t'ua japin falas shqiptarëve dhe jo ti marrin me 7 fish dhe ata që nuk i marrin, e dinë që kanë pasoja fatale. Si historia e borës, a e paralajmëruam, 5 ditë para që do të ketë reshje, probleme dhe e pamë vetë se kush ishte niveli i gadishmërisht.  Qytetarët të mos intitmidohen sepse kjo i shërben përmirësimit të situatës dhe ndihmon edhe qeverinë që të reflektojë, sado vonë që është në këtë drejtim", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta kërcënon me 2 mars të dytë: Atëherë iu kurseva! Rama merr llumin e LSI dhe e shet si ajkën e PS! Të ndryshohet buxheti për pandeminë


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Koreja e Veriut lëshon raketë në ujërat pranë Japonisë