Merr flakë bombola e gazit në një banesë në Laç, plagosen burrë e grua! Çifti ishte kthyer nga Italia për pushime (EMRAT)

LEZHË- Burrë e grua mbeten te plagosur rëndë, pas zjarrit qe përfshiu njw bombul gazi brenda banesës së tyre në qytetin e Laçit. Ngjarja ndodhi rreth orës 8 e 30 minuta të mëngjesit të kësaj të hënë në katin e dytë të një pallati në lagjen nr 2, ndërsa të plagosur mbeten Bilbil  dhe Mimoza Baluku, përkatësisht 62 dhe 61-vjeç.

Në tentative për te shuar flakët ata pësuan djegie më disa pjesë të trupit dhe pas ndihmës së parë mjekësore në Spitalin e Laçit u dërguan në Spitalin e Traumës në Tiranë, nga ku mësohet se ndodhen nën kujdesin e bluzave të bardha jashtë rrezikut për jetën.

Sipas të dhënave çifti i bashkëshorteve jetonin më Itali dhe kishin pak ditë që ishin kthyer për pushime. Ndërkohë ekspertet e Policisë dhe Shërbimit Zjarrfikës të cilët mbërritën menjëherë më vendin e ngjarjes, nisen hetimet për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të këtij zjarri që përfshiu bombolën e gazit qe ishte brenda banesës.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ligji për bastet sportive, PD: Klientelist, do të krijojë problematika

Ligji për bastet sportive, PD: Klientelist, do të krijojë problematika