Merr fund tolerimi në Tiranë, 300 gjoba në 2 ditë! Policia bashkiake: Shoferë, u rikthyen parkimet me pagesë

Rikthehen parkimet me pagesë, policia bashkiake vendosi rreth 300 gjoba për shoferët që nuk zbatuan rregullat. Gentian Vocaj, shef i sektorit të qarkullimit në policinë bashkiake i bën apel qytetarëve të respektojnë vendparkimet pasi tashmë me lehtësimin e masave kufizuese nuk do të ketë tolerime.

Me lirimin e fashave orare dhe duke parë që trafiku i mjeteve në rrugë dhe i njerëzve u shtua, atëherë policia bashkiake në bashkëpunim me bashkinë Tiranë vendosi të ushtrojë kontrolle edhe në parkimet me pagesë. Kryesisht në parkimet me pagesë në rrugët kryesore por dalëngadalë edhe në zonat rezidenciale.

Puna ka filluar ka 2 ditë dhe deri tani janë vendosur rreth 200-300 masa administrative. Prandaj u bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve dhe drejtuesve të mjeteve të parkojë në duke zbatuar sinjalistikën rrugore, kryesisht edhe në parkimet me pagesë nëse i kanë përdorur këto 2 muaj pa pagesë sot e mbrapa duhet të kryejnë pagesën”- u shpreh shefi i sektorit të qarkullimit në policinë bashkiake.

Nga ana tjetër krahas mbarëvajtjes së vendeve të parkimit në kryeqytet policia bashkiake është angazhuar edhe në kontrollin e masave parandaluese të marra nga shërbimet taksi për parandalimin e Covid19. 

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  S'ka marrëveshje për reformën, a duhet të ketë qeveri tranzitore përpara zgjedhjeve parlamentare?

Komento

Komente

 • carlo: 11/05/2020 13:36

  Ca pune ben policia bashkiake pervec terrorit te gjobave? Ka ndonje funskion ky institucioni

  Përgjigju
 • Kafsha: 08/05/2020 21:03

  Derrmojini qelbesirat fshatarë qe zaptuan Tiranen!

  Përgjigju
 • Shaban: 08/05/2020 20:13

  po bicikletat ku ti parkojme

  Përgjigju
 • Sas: 08/05/2020 19:22

  Zagare! Mos ihengershi! Ilace e funerale i befshi

  Përgjigju
 • liku: 08/05/2020 19:15

  Policia bashkiake duhet te merret dhe me lirimin e trotuareve nga tavolinat qe rrine kot dhe pengojne qytetaret nga shitesit qe bllokojn tretuaret per gjobat e makinave te parkuara per te vene gjoba ne xham veni ndonje pensionist

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

A do ketë Kosova trazira, shkarkimi i qeverisë dhe taksa 22 euro për kamionët në kufi! Albin Kurti sot në '5 pyetje nga Babaramo'