Messi me dhurata ‘modeste’ për lojtarët dhe stafin e Argjentinës! 35 ‘Iphone 14’ të personalizuar me ngjyrë ari! Ja sa arrin vlera e tyre

Messi me dhurata ‘modeste’ për lojtarët dhe stafin e Argjentinës! 35 ‘Iphone 14’ të personalizuar me ngjyrë ari! Ja sa arrin vlera e tyre

'Iphone 14' të personalizuar me emrat e lojtarëve të Argjentinës

Pavarësisht se kanë kaluar mbi 2 muaj nga përfundimi i kompeteicionit të Kupës së Botës, futbollisti argjentinas, Leo Messi ka dhuruar plot 35 celularë ‘Iphone 14’ të personalizuar me ngjyrë ari për shokët e tij të skuadrës kombëtare si dhe për pjesëtarët e stafit të Argjentinës.

Mësohet se vlera e dhuratave ‘modeste’ që Messi ka bërë për shokët e skuadrës kap shumën e 210 mijë eurove. Por duke marrë parasysh faktin se Argjentina prej 36 vitesh nuk është ngjitur në majë të botës, nuk pritej një dhuratë më e paktë nga Messi.

Një tjetër veçanti, e celularëve të personalizuar janë emrat dhe mbiemrat e secilit prej personave të shoqëruar me logon e përditësuar të kombëtares së Argjentinës që ka në përbërje zllin e tretë duke simbolizuar kupën e botës së fituar së fundmi.

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

"Fluturo lart, Kevin, si shqiponjat! Fluturo te Zoti!" Qindra persona i japin lamtumirën 19 vjeçarit shqiptar, humbi jetën në aksident