Mësuesi konfirmohet me Covid 19 në Korçë, Shkolla: Njoftuam prindërit sapo morëm vesh lajmin

Konfirmimi i një mësuesit pozitiv me koronavirus në shkollën jopublike 9-vjeçare “Omiros” në Korçë, ka sjellë reagimin e kësaj të fundit duke sqaruar prindërit e alarmuar nga situata.

Shkolla sqaron se me shumë mundësi mësuesi mund të jetë infektuar pas mbylljes së shkollave, por dhe nëse jo, sapo lajmi është konfirmuar nga autoritetet, shkolla ka njoftuar të gjithë prindërit, fëmijët e të cilëve mësojnë në këtë shkollë.

Drejtoria e shkollws ’Omiros’ njofton se janë marrë të gjitha masat në shkollë dhe do të bëhet edhe dezinfektimi i detajuar i gjithë godinës.

Aktualisht mësuesi i prekur nga koronavisuri ndodhet në karantinë, ndërsa familjarët e tij kanë bërë tamponin dhe kanë rezultuar negativ ndaj koronavirusit.

I.K./G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kafsha: 17/03/2020 18:52

    Shkollë me emrin Omiros dhe publike? Sa turp! Pse nuk e quajnë në shqip me fjalen e bukur shqipe Homer për rapsodin e madh të lashtesise por e emertojne në gjuhe të jorgovet? Si keshtu? Ç fare ben ministria e arsimit? Po korçaret qe mbajne veten për patriote ç thonë?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba