Meta 'bëhet hetues vullnetar i SPAK' për këshilltarin e tij: Betohu para popullit shqiptar se do vendosësh drejtësi

Pas prezantimit të fateve të reja të kapjes së drejtësisë sipas Ilir Metës dhe që u paraqitën për mediat nga këshilltari i tij ligjor Bledar Dervishi, Presidenti nuk ka lënë pa thumbuar dhe ironizuar drejtësinë e re dhe SPAK, të cilat i ka akuzuar se janë kapur nga mazhoranca, duke e konsideruar veten 'si një hetues vullnetar i Prokurorisë së Posaçme Anti-Korrupsion. Me këtë emërim të ri që i vuri vetes, presidenti Meta kërkon që këshilltari i tij, Dervishi të betohet para popullit shqiptarë se ai prezantoi vetëm të vërtetën dhe do vendosë drejtësinë.

"Si president po bëhem hetues vullnetar i SPAK-ut pa pagesë. Dervishi ka qenë në çdo mbledhje te KED nga e para tek e fundit, betohu para popullit shqiptarë se po thua të vërtetën", iu drejtua Meta dhe pasi mori premtimin e tij, e përqafoi duke i thënë 'Je tamam nga Vlora'.


Lajmi kryesor:

Meta: Gjonaj urdhëroi botimin në Fletoren Zyrtare për Arta Vorpsin...(por është thjesht pikëzimi i KED!) /VIDEO


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?×

Lajmi i fundit

John

Zbardhen propozimet e opozitës për qeverinë tranzitore: Ky rregull deri sa të futemi në BE