Meta emëron Shemsi Prençin Këshilltar të Posaçëm për Emergjencat Civile

Shemsi Prençi dhe presidenti Ilir Meta

TIRANE- Presidenti Ilir Meta ka emeruar Shemsi Prençin, Këshilltar të Posaçëm për Emergjencat Civile. Lajmi është bërë i ditur nga këshilltari për mediat Tedi Blushi.

"Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta ka vendosur të emërojë z.Shemsi Prençi Këshilltar të Posaçëm për Emergjencat Civile", njofton Blushi.

Shemsi Prençi ka mbajtur edhe postin e kreut të emergjencave civile. Ai u shkarkua nga ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, për t'u zëvendësuar nga Haki Çako.

  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento

Komente

  • Igli: 13/12/2019 19:05

    Aman shemsiu injorant. I ke mbledh budallenjt bashke

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Veliaj publikon pamjet e lagjes së re te “5 Maji”, Veliaj: . 3500 apartamente, s’ka kohë për pushim