Meta: Fajin e ka opozita që braktisi parlamentin, do ndëshkoj me forcë çdo parti që refuzon të shkojë në zgjedhje

 

Presidenti Ilir Meta në komunikimin e përjavshëm me gazetarët ka bërë fajtore opozitën për situatën e krijuar në raport me zgjedhjet. Ai paralajmëroi se do të ndëshkojë do parti që do të lërë parlamentin.

"Fajin e ka opozita që e mëoi që të shkojë në zgjedhje pa kundërshtarë, dhe tani nuk do të ketë kundërshtarë, ishte një mësim i hidhur, dhe nuk do të jem më, unë do të nbdëshkojë, cdo forcë që do të lërtë parlamentin dhe nuk do të shkojë në zgjedhje", tha Meta.

Ndërkohë, ishte i ashpër, duke thënë se ato që prekin votën "as në ëndrrën më të keqe nuk e kanë parë se çfarë do u ndodh".  

"Nuk merrem me lista, por e kam për detyrë t'u jap siguri shqiptarëve, as në ëndërrën më ttë keqe nuk e kanë idenë se cfarë do u ndodhë nëse do prekin votën. Në demokraci vetëm vota të fuqizon", tha Meta.  


Lajmi kryesor:

Meta kërcënon me 2 mars të dytë: Atëherë iu kurseva! Rama merr llumin e LSI dhe e shet si ajkën e PS! Të ndryshohet buxheti për pandeminë


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha