Meta: Hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit! Këshillë Aleancës 'mos iu përgjigjni dhunës me dhunë'

Foto e publikuar nga presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta kërkon një hetim ndërkombëtar për shembjen e Teatrit Kombëtar, sipas së cilit është bërë në mënyrë të paligjshme, e ndërsa u ka bërë thirrje Aleancës, si organizuese e protestës, që të mos ii përgjigjen dhunës me dhunë.

" Mbështes fuqimisht një hetim ndërkombëtar për shkatërrimin antikushtetues, të paligjshëm dhe në mënyrën më antieuropiane të Teatrit Kombëtar. Gati të bashkëpunoj me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit, si dhe me çdo institucion europian dhe ndërkombëtar për Kulturën. Europa dhe bota demokratike po e kupton edhe me qartë se ç’po ndodh këtu. Mos iu përgjigjni dhunës me dhunë, por me besim te Demokracia dhe Triumfi i saj mbi talebanizmin dhe oligarkinë", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Berisha: Mosbindje, ta hedhim Ramën në Lanë! Basha: Protesta vijon! Meta: Hetim ndërkombëtar për shembjen


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja