POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Meta ktheu ligjin për bixhozin, Braçe i kujton votimin e 2015-ës: Isha kundër që atëherë

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë dhe Financave Erjon Braçe i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta një ditë pas kthimit të ligjit për tatimin për ‘Lojërat e Fatit’. Braçe akuzon kreun e shtetit se po bën propagandë, ndërsa i kujton vitin 2015, ku sipas tij, Meta dhe LSI asokohe në koalicion në qeverinë ‘Rama 1’ votuan pro këtij ligji, ndërsa tashmë kreu i shtetit e ktheu.

Ai shton se ishte kundër këtij ligji që atëherë, ndërsa tashmë që kaloi në kuvend abstenoi. Në fund Braçe mbyll reagimin duke thënë se Meta zgjodhi ditën e gabuar për të bërë propagandë, (ktheu ligjin dje) ditë  që përkonte me lamtumirën e ish-ministrit të Mbrojtjes Luan Hajdaraga.

STATUSI I PLOTE I ERJON BRACES


Lajmi kryesor:

Lojërat e Fatit/ Ahmetaj-Metës: Ndoshta e ktheve padashje ligjin, unifikuam procedurat e tatimit


d.ba./Shqiptarja.com
Komento