Meta mbaron takimin me Berishën: Më 6 dhjetor protestë para Kryeministrisë, siguria nuk cenohet nga qytetarët, por nga Rama

 

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta mbaroi takimin në selinë blu me Sali Berishën dhe duket se do ta vazhdojë ta mbështesë atë në protestën që ka paralajmëruar më datë 6 dhjetor, kur në Tiranë do të mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor. Në një dalje për mediat, Meta tha se sigurinë nuk e cenojnë qytetarët, por kryeministri Edi Rama.

“Jemi për Shqipërinë europiane jo për regjim policor. Në datën 6 përballë përgjegjësit për kapjen shteti dhe minimin e procesit të integrimit europian për vite të tëra. Sigurinë e Europës e cenon vetëm mafia që përdor shtetin për ta kthyer shqip në një bazë për të gjitha llojet e trafiqeve”, tha Meta.


Lajmi kryesor:

Protestë ditën kur liderët e BE vizitojnë Tiranën, Meta takohet me Berishën në selinë e PD: Në datën 6 përballë përgjegjësit për kapjen e shtetit


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS publikon listën e 61 kandidatëve për 14 majin, është e duhura?×

Lajmi i fundit

Beqarët duhet të shmangin çdo provokim, çfarë thonë yjet për ju sot

Beqarët duhet të shmangin çdo provokim, çfarë thonë yjet për ju sot