Meta me foton nga malin e Tomorrit: Shëndet, mbarësi dhe zemra të gëzuara për të gjithë besimtarët dhe pelegrinët

Meta me foton nga malin e Tomorrit: Shëndet, mbarësi dhe zemra të gëzuara për të gjithë besimtarët dhe pelegrinët

Presidenti Ilir Mera, ka uruar besimtarët bektashinj në ditën kulmore të pelegrinazhit në malin e Tomorrit.

Me një fotografi nga Mali i Tomorrit, presidenti përmes rrjetit të tij social Facebook i uron besimtarëve  shëndet, mbarësi dhe zemra të gëzuara.

“Lutje të pranuara, shëndet të mirë, mbarësi dhe zemra të gëzuara për të gjithë besimtarët dhe pelegrinët në malin e shenjtë të Tomorrit.”, shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Pelegrinazhi në Malin e Tomorrit, sot dita kulminante! Trafik i rënduar, mijëra besimtarë ngjiten në Teqenë e Kulmakut! Baba Mondi: Situata në Kabul të na bëjë të reflektojmë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit