Milani bind në 'San Siro', mposht 4-2 Slavian e Pragës në Europa League

Milani bind në 'San Siro', mposht 4-2 Slavian e Pragës në Europa League

Moment nga ndeshja


Në "San Siro" Milani fitoi 4-2 kundër Slavias së Pragës në ndeshjen e parë për 1/8 e Europa League. Kuqezinjtë përfituan në minutën e 26-të nga dalja me të kuqe e Diouf, me çekët që mbetën me një lojtar më pak. Duhej Giroud në të 34 minutë për të zhbllokuar gjithçka, teksa miqtë barazuan vetëm dy minuta më vonë me Doudera. Fundi i së parës ishte "zjarr" për djemtë e Piolit që shënuan me Reijnders dhe Loftus-Cheek për 3-1. Në pjesën e dytë ishte Schranz që shkurtoi shifrat për momentin, para se Leao të shënonte golin e katërt për Milanin. Të enjten që vjen kuqezinjtë udhëtojnë për në Pragë me një rezultat më shumë se të favorshëm dhe janë pranë fazës çerekfinale.


Lajmi kryesor:

Europa League/ Milan, Roma dhe Liverpool 'shkatërrojnë' rivalët, me një këmbë në çerekfinale! Leverkusen shmang humbjen e parë sezonale


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar