Miley Cyrus dhe Madonna anulojnë koncertet për shkak të koronavirusit

Pearl Jam's Eddie Vedder, Miley Cyrus and Madonna

Pearl Jam's Eddie Vedder, Miley Cyrus and Madonna

Yjet e popit si Miley Cyrus dhe Madonna apo  grupi rock Pearl  kanë anuluar koncertet pas alarmit mbi koronavirusin në të gjithë botën.

Sipas BBC, Cyrus ka anuluar një udhëtim në Australi, ku ajo do të kishte përfitime shumë të mëdha.

Dy shfaqjet e Madonës në Paris janë anuluar pasi autoritetet franceze ndaluan mbledhjet e mëdha.

Edhe grupi Pearl Jam ka shtyrë turneun e tyre në SHBA dhe Kanada, duke thënë se rreziku është thjesht shumë i lartë për nivelin e tyre të rehatisë.

Ndërkohë, raportet thonë se festivali i muzikës Coachella në Kaliforni do të zhvendoset përsëri në tetor.

Miley është shprehur se është shumë e mërzitur, pas planifikimit në Melburn.

Postimi i Miley-t

 

Shfaqjet e Mbretëreshës së Popit në Grand Rex me kapacitet 2,800 në Paris, të martën dhe të mërkurën duhej të ishin të fundit në turneun e saj botëror Madame X.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën