Militantët e PD qëllojnë me shishe uji deputetin Tom Doshi dhe ndjekin nga pas anëtarët e Këshillit Bashkiak

Sapo kanë dalë nga mbledhje ku u konstituua Këshilli Bashkiak i Shkodrës, militantët e PD kanë nisur sulmet ndaj deputetit Tom Doshi, përfaqësuesve të PS dhe këshilltarëve të tjerë që ishin brenda mbledhjes. Në një moment një nga protestuesi hedh edhe një shishe me ujë ndaj deputetit Tom Doshi. Ndërkohë kanë qenë truprojat e deputetit që kanë bërë të mundur që të ndalojnë protestuesit t'i afrohen deputetit. 

Në një deklaratë shumë të shkurtër Doshi ka thënë se aty vjen si aleat i PS dhe se vendimet i merr kryeministri Rama. Më pas Doshi dhe këshilltarët e tjerë të konstituuar kanë vazhduar rrugën për të shkuar më pas në ambientet e një lokali. Ndërsa militantët e PD i kanë ndjekur nga pas me thirrje fyese dhe kundër tyre.


Lajmi kryesor:

Konstituohet Shkodra/ Militantët e PD tensione me policinë, arrestohet kreu i FRPD, Ademi: Jam akoma kryebashkiake (Video)


E.L./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet t'i përgjigjen shqiptarët thirrjes së Ilir Metës për protestë më 2 mars?