Milva Ekonomi: Mandatin e tretë i çojmë në 1.2 miliardë dollarë eksportet bujqësore! Dyfishojmë skemën e rimbursimit për fermerët

1623522091_milva.jpg

Ministrja e Bujqësisë, Milva Ekonomi, deklaroi sot se në mandatin e tretë është objektiv i rëndësishëm rritja e eksporteve bujqësore.

"Në këtë mandat të tretë objektivi ynë do të jetë rritja e eksporteve bujqësore me tre herë. Në synojmë të kapim shifrën 1.2 miliardë dollarë. Gjithashtu synojmë trefishimin e serave por edhe tokën e punueshme. Rritja e prodhimit do të bëhet përmes modernizimit zinxhirin e vlerave.

Do të 5-fishojmë skemën e rimbursimit për fermerët", tha Ekonomi.  


Lajmi kryesor:

Kongresi i PS/ Vajza e Bashkim Finos realizon dëshirën e babait, bëhet pjesë e socialistëve, Ruçi tërhiqet nga politika! Rama: Pa Gramozin shumë beteja do i kishim humbur (VIDEO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

U asfiksuan nga gazi në banesë një ditë më parë, gjenden dy persona të pajetë në Golem! Policia: Vijojnë hetimet për ngjarjen