Minisria e Jashtme: Lajmi për krijimin e një qendre strehimi azilantësh gënjeshtër! E turpshme sajesa nga mediat angleze

 Minisria e Jashtme: Lajmi për krijimin e një qendre strehimi azilantësh gënjeshtër! E turpshme sajesa nga mediat angleze

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka përgënjeshtroi lajmin se në Shqipëri do të grihet një qendër për strehimin azilantëve nga vendet e treta.

Ajo e ka quajtur lajmin nga mediat angleze një sajesë të turpshme dhe të rremë, duke shtuar se bisedime të tilla nuk janë bërë dhe as nuk do të bëhen. Xhaçka u shpreh se vendi ynë është krenar për strehimin e 4000 refugjatëve por nuk do te kthehemi kurrë në një qendër ku vende ku e ku më të mëdha e më te pasura se ne të depërtojnë azilantët e tyre.

“Kam instruktuar përfaqësinë tonë diplomatike në Angli të kërkojë përgënjeshtrimin e menjëhershëm të këtij lajmi të rremë.”, shkruan ajo në rrjetin e saj social Twitter.


Lajmi kryesor:

Media britanike 'The Sun': Refugjatët e paligjshëm në Angli do çohen në kamp në Shqipëri! Kryeministria e përgënjeshtron: S'është e vërtetë, ne s'bëjmë detyrat e vendeve më të pasura


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë