Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu nesër do të bëjë një vizitë zyrtare në Shqipëri

Ministri i Jashtëm i Turqisë Mevlut Cavusoglu

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu do të bëjë një vizitë zyrtare në Shqipëri të nesërmen.

Sipas medias së huaj, ai tha se do të diskutohen marrëdhëniet bilaterale me Shqipërinë, mundësitë e bashkëpunimit.

Gjithashtu do të diskutohen çështjet rajonale dhe ndërkombëtare.

Agjencia Shtetërore e Bashkëpunimit dhe Koordinimit Turk (TIKA) shpërndau 500 pako ushqimore dhe 500 batanije për të prekurit e tërmetit të 26 nëntorit.

Turqia ka filluar ndërtimin e 500 shtëpive për viktimat e tërmetit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?×

Lajmi i fundit

John

Luiza Gega e dyta në turneun e Mançesterit, Veliaj përshëndet arritjen e sportistes dhe ‘thumbon’ Dukën: Koha që edhe në futboll, të largohet llumi e t’i jepet dorë talenteve