Ministria e Shëndetësisë thirrje qytetarëve: Nëse keni pësuar dëme nga tërmeti, telefononi në këtë numër

Ministria e Shëndetësisë thirrje qytetarëve: Nëse keni pësuar dëme nga tërmeti, telefononi në këtë numër

1564689157_autotermet3770x4331537301858.jpg

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar lidhur me situatën e tërmetit në vend. Ministria njofton se të gjithë strukturat shëndetësore janë në gatishmëri për të qenë pranë qytetarëve.

"Pas lëkundjeve të tërmetit të rënë pak minuta më parë, Ministria e Shëndetësisë njofton se të gjithë strukturat shëndetësore janë në gatishmëri për të qenë pranë qytetarëve që mund të paraqesin nevoja shëndetësore. 

Ministria e Shëndetësisë dhe Urgjenca Kombëtare ftojnë këdo që ka nevojë për ndihmë, të telefonojë në nr telefonit 127", njofton Ministria e Shëndetësisë.


Lajmi kryesor:

Shqipëria shkundet nga tërmeti 7.5 ballë, më i fuqishmi në 30 vitet e fundit! Tjetër lëkundje e fortë në mesnatë (VIDEO)


/xy/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Rinas/ tentoi të ikte drejt Italisë me pistoletë në valixhe, arrestohet 23 vjeçari nga Kosova (EMRI+FOTO)

Rinas/ tentoi të ikte drejt Italisë me pistoletë në valixhe, arrestohet 23 vjeçari nga Kosova (EMRI+FOTO)