Ministria nuk ra dakord për rritjen e pagave të pedagogëve, Berisha: Qëndrim cinik i Ramës, u refuzuan kërkesat minimaliste

Ministria nuk ra dakord për rritjen e pagave të pedagogëve, Berisha: Qëndrim cinik i Ramës, u refuzuan kërkesat minimaliste

1663927969_Screenshot2.jpg

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar takimin e pedagoëve me ministren e Arsimit, të cilët nuk arritën dakordësi për pagat. Berisha shkruan se ky është një qëndrim cinik i kryeministrit Edi Rama duke u refuzuar pedagogëve kërkesat minimaliste.

“Qëndrim cinik i Edi Ramës ndaj pedagogëve të universiteteve! Zonja Kushi me porosi të Ramës sillet si zonja Askushi! Ajo, në emër të Edit refuzon kërkesat minimaliste të pedagogeve për pagat dhe kushtet tjera minimale për universitetet. Pedagogët shpallin 5 tetorin ditën e grevës se përgjithshme! Mbështetje të plotë pedagogëve grevistë! Dënim qëndrimit cinik të Edi Ramës!”, shkruan Berisha.


Lajmi kryesor:

Pedagogët takim me Ministren: Nuk ramë dakord për rritjen e pagave! Kushi: Do vijojmë dialogun


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: ‘Primaret’ e Berishës për të justifikuar dështimin e bashkimit

Mero Baze: ‘Primaret’ e Berishës për të justifikuar dështimin e bashkimit