Mister kush e vrau babanë në Durrës, Hygerta Meta do dërgohet në poligon qitje për shkrepjen e armës

Mister kush e vrau babanë në Durrës, Hygerta Meta do dërgohet në poligon qitje për shkrepjen e armës

Hygerta Meta në gjyq

Për të zbuluar misterin se cili nga fëmijët qëlloi për vdekjen babanë, Pëllumb Metën në Shënavlash, policia e Durrësit do të vendosë në provë 19-vjeçaren Hygerta Meta e cila këmbënguli në gjykatë se ajo e vrau të atin.

Vajza do të dërgohet në një poligon qitje dhe do t’i jepet arma e të njëjtit kalibër me të cilën u krye vrasja, duke dëshmuar se si e përdori për ekzekutimin e babait.

Policia e Durrësit do të kryejë edhe një eksperiment të dytë, atë të hapjes së gropës mbi një metër në kasollen e bagëtive ku u gjet trupi i pajetë i Pëllumb Metës.

Për vrasjen e tij janë arrestuar 3 fëmijët, dy prej të cilëve kanë ndryshuar disa herë dëshmitë për autorësinë. Sipas policisë djali i madh, Hysen Meta dyshohet se ka qëlluar, edhe pse Hygerta këmbëngul për të kundërtën. Vijojnë hetimet për rolin e nënës së tyre, Blerina Metës, e cila për momentin po hetohet në gjendje të lirë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 03/03/2024 01:21

    Futini ne poligraf te shikoni kush thote te verteten dhe testojuni rrobat dhe kepucet/pantoflat per gjurme baruti e pikeza gjaku,mos humbni kohe me budallalleqe te tilla si testim per aftesite gjuajtese ne poligon!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin