Pas mitingjeve dhe protestave klima politike ndryshoi në favor të Ramës


Të pyetur nëse kriza aktuale politike dhe sociale ka ndikuar në qëndrimet e tyre politike, 73.6% e të anketuarve shprehen se jo, ndërsa 22.5% thonë se po. Këta të fundit, pra ajo pjesë e qytetarëve që thonë se kriza ka ndryshuar qëndrimet politike, të pyetur se si ky qëndrim ka ndryshuar, 42.3% thonë se opinioni i tyre është përmirësuar në favor të mazhorancës. 28.9% thonë se opinioni i tyre është përmirësuar në favor të opozitës, dhe 28.8% thonë se kriza e javëve të fundit i ka shtyrë të mos votojë.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i GPF-së në Report TV: 85.7% e shqiptarëve kundër dhunës së opozitës ndaj KZAZ-ve


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?×

Lajmi i fundit

John

'Si më ndodhi kjo?' Ja pse mund të prekeni nga COVID-19, edhe pasi jeni vaksinuar