'Moda e Mentorëve'? KUJDES! Nga një mentor i gabuar mund të humbisni veten

Jetojmë në një shoqëri të vrullshme, ku konkurrenca është prezente në çdo fushë, ku kohët ndryshojnë e na përballin me sfida të reja. E jo vetëm sfida por edhe terma të rinj që më parë nuk njiheshin e as praktikoheshin.

Sa here ju ka ndodhur të dëgjoni për “mentor”, “coach”, “udhëheqës” etj? Sa here ju ka ndodhur të lexoni këshilla të tipit: “5 mënyra se si të bëheni të pasur” apo “Ja si të keni sukses në biznes”? Me siguri shumë shpesh…

Si çdo risi edhe kjo për vendin tonë shpesh haset me mungesë informacioni, me njerëz që jo gjithmonë janë të duhurit për të na orientuar drejt shtigjeve të duhura.

Në “Esencë” u diskutua pikërisht për ketë me dy të ftuarat: Arjeta Dhima, aktore dhe trajnere e të folurit në publik, dhe Dr. Fleura Shkëmbi, hipnoterapiste dhe psikologe e njohur.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

I mbante mbyllur dhe dhunonte gruan e fëmijën e tyre, kapet 28 vjeçari shqiptar në Greqi

I mbante mbyllur dhe dhunonte gruan e fëmijën e tyre, kapet 28 vjeçari shqiptar në Greqi