Mohamed Salah zgjidhet lojtari më i mirë i muajit dhjetor në Angli

Mohamed Salah zgjidhet lojtari më i mirë i muajit dhjetor në Angli

Kandidatët për 'lojtarin e muajit' në Premier League

ANGLI- Mohamed Salah ka fituar çmimin lojtari i muajit dhjetor në Premier Ligën angleze.

Shoqata e Futbollistëve Profesionistë në Angli kanë zgjedhur egjiptianin si lojtarin më të mire nga 7 kandidaturat.

Salah shënoi gjatë dhjetorit të 2018 6 gola duke ndihmuar skuadrën e Liverpool të fitojë të 7 ndeshjet e muajit si dhe të mbajë vendin e 1 në Premier League. Sulmuesi i Liverpool mori më shumë vota se Hazard (Chelsea), Rashford (Manchester United), Van Dijk ( Liverpool), Harry Kane & Son Heung-Min (Totenham), Ricardo Pereira (Ëest Ham United).

Liverpool ka kaluar një vit fantastik në 2018, duke arritur finalen e Champions League dhe duke e mbyllur në vendin e parë Premier Ligën. Salah bëhet lojtari i tretë për këtë sezon që merr çmimin ‘lojtari I muajit’ pas Van Dijk (shtator), Sadio Mane (nëntor).

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët