Momenti i përplasjes së pronares me policinë, që po filmonte gazetari i Report Tv para se të shoqërohej

Në video tregohet momenti ku gazetari i Report Tv, Elvis Hila po filmonte përplasjes me pronares së një objekti që kundërshtonte prishjen e tij dhe policisë, të cilët e tërhiqnin prej krahu me forcë.

“Nuk më është dhënë asnjë lloj urdhri. Ke ardhur më ke thënë, do hiqen, se kur do hiqen… nuk më ke lënë për sot urdhrin, as shkresë, asgjë. Me gojë më kanë njoftuar për nesër" ka thënë pronarja para mediave.

Pikërisht në këtë moment filmimi  është bërë edhe shoqërimi dhe marrja e telefonit nga dora e gazetarit nga shefi i Rendit në komisariatin e policisë Lezhë,  Agron Qullhaje dhe shoqërimin e tij me forcë.

Pyetja që ngremë është, se çfarë bëri gabim gazetari Elvis Hila në këtë situatë? Se filmoi në cilësinë  e gazetarit?


Lajmi kryesor:

Po filmonte përplasjet mes pronarëve dhe IKMT-së në Shëngjin, policia shoqëron gazetarin e Report TV në Lezhë! Ardi Veliu dhe SHÇBA nisin hetimet (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak