Momo Salah lider te të kuqtë, sulmuesi thyen rekord te Liverpooli në Premier League

Momo Salah lider te të kuqtë, sulmuesi thyen rekord te Liverpooli në Premier League

Salah duke festuar golin

Mohamed Salah ka shkruar historinë më të re me Liverpoolin të diel në "Anfield Road". Skuadra e Jurgen Klop turpëroi rivalin më të madh Manchester United, duke e mundur me rezultatin e thellë 7-0.

Mohamed Salah ishte njëri prej më të mirëve në fushë, duke realizuar dy gola dhe dhënë dy asistime. Me golat e shënuar në këtë përballje, sulmuesi egjiptian është bërë golashënuesi më i mirë në historinë e Liverpool, kjo sa i takon Premier League.

30-vjeçari tanimë numëron 129 gola me fanellën e skuadrës së kuqe në elitën e futbollit anglez. Salah në këtë mënyrë theu rekordin e Robi Fauler, i cili numëronte 128 gola.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

'Moda e Mentorëve'? KUJDES! Nga një mentor i gabuar mund të humbisni veten

'Moda e Mentorëve'? KUJDES! Nga një mentor i gabuar mund të humbisni veten