Morinë/ Kapet me 39 mijë euro të padeklaruara në makinë dhe një pajisje që prodhon kriptomonedha! Në hetim i riu nga Maqedonia e Veriut

Pajisja e Bitcoin dhe eurot e sekuestruara në Morinë

Policia Kufitare në Morinë ka goditur një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Mësohet se janë sekuestruar 39 mijë euro dhe një pajisje e cila shërben për prodhimin e kriptomonedhave.

Policia ka proceduar penalisht një person me inicialet B.B., 33 vjeç, banues në Maqedoninë e Veriut. Burime bëjnë me dije se mjeti që drejtohej nga i riu ka kaluar në vijë të dytë të kontrollit të imtësishëm në doganë pas vlerësimit të riskut.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjet, u gjetën dhe u sekuestruan 39 mijë euro të cilat B.B., nuk i kishte deklaruar. Sakaq, në makinë u gjet edhe një pajisje që shërben për prodhimin e kriptomonedhave.
 

M.Ç/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

'Lypëm dritë, gjetëm terr', qytetarët në Prishtinë protestojnë kundër rritjes së çmimit të energjisë