Moska: Ukraina ka vendosur mina në një magazinë me grurë në Kharkiv! Do t’i shpërthejë dhe të akuzojë Rusinë si fajtore

Moska: Ukraina ka vendosur mina në një magazinë me grurë në Kharkiv! Do t’i shpërthejë dhe të akuzojë Rusinë si fajtore

1673771707_12006301660582766xanijaeparemegrure813.jpg

Moska ka akuzuar se Ukraina ka në plan që të prish marrëveshjen për eksportin e grurit nga Deti i Zi e në fund të të akuzojë Rusinë. Ka qenë ky lajmi i raportuar në mediat ndërkimbëtare që citojnë Shërbimin e Sigurisë së Ukrainës (SBU). Sipas tyre, Ukraina po vendos mina në një hambar në fshatin Karaichnoye në rajonin e Kharkiv, për ta shpërthyer dhe më pas për të akuzuar Moskën për "shkatërrimin e rezervave të grurit të vendit". Ato theksojnë se kanë dërguar 30 specialistë në zonë, për të parandaluar zbatimin e këtij plani nga Ukraina.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Bombardime ruse në qytetin Dnipro, shkatërrohet pallati, 30 viktima dhe 73 të plagosur! NATO: Kievi së shpejti mund të presë një dërgesë të madhe të armëve të rënda


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Propaganda serbe në një nivel tjetër: Shtëpia e Verdhë ishte vetëm ndalesë, trafikimi i organeve u krye në Fushë Krujë

Propaganda serbe në një nivel tjetër: Shtëpia e Verdhë ishte vetëm ndalesë, trafikimi i organeve u krye në Fushë Krujë