Moti i keq, Bashkia e Vlorës thirrje qytetarëve: Priten stuhi të forta, shmangni lëvizjet e panevojshme

Foto ilustruese

Bashkia e Vlorës i ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe të shmangin lëvizjet e panevojshme, duke paralajmëruar se stuhi të forta pritet të godasin qytetin bregdetar.

"Parashikimet e meterologëve paralajmërojnë mot të keq prej pasdites së sotme, 5 Dhjetor dhe deri më 7 Dhjetor! Reshjet e shiut do të intensifikohen prej orës 18.00 e në vazhdim të shoqëruara dhe me stuhi të forta. Për këtë arsye do t'ju luteshim të shmangni lëvizjet e panevojshme me automjete në akset problematike nga përmbytjet si dhe parkimin e automjeteve në to. Paralajmërimet e meteorologëve për fortuna kërkojnë të jemi të kujdesshëm! Për çdo nevojë urgjente  kontaktoni në "Facebook" me Ujësjellës Kanalizime Vlorë. Kujdesuni për veten dhe familjet tuaja!", thuhet në postimin e Bashkisë.


Lajmi kryesor:

Moti i keq, Ministria e Mbrojtjes: Nuk presim përmbytje të mëdha, problem zona e Obotit në Shkodër! Të gjitha strukturat në gatishmëri


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Kreu i OBSH: Pandemia nuk është afër fundit! Varianti 'Omicron' nuk është më pak i rrezikshëm