Moti i keq/ Situata e qarkut Kukës: Reshje shiu dhe erë e fortë, rrugët të qarkullueshme! Problematik rezervuari i fshatit Bytyq

Moti i keq/ Situata e qarkut Kukës: Reshje shiu dhe erë e fortë, rrugët të qarkullueshme! Problematik rezervuari i fshatit Bytyq

 

Situata në Kukës pavarësisht reshjeve të dendura dhe erës së fortë është paraqitur pa problematika shumë të mëdha. Rrugët kryesore të qarkut Kukës janë lehtësisht të qarkullueshme ndërsa ka pasur rënie intertesh dhe gurësh si dhe bllokime tumbinosh nga subjektet kontraktore, po punohet për pastrimin e tyre.

Problematik mbetet ende rezervuari i fshatit Zherkë i njësisë administrative Bytyq të Bashkisë Tropojë.

Furnizimi me energji elektrike është normal përveç njësisë adimistrative Grykë-Çajë, Kalis dhe Arrën bashkia Kukës. Furnizimi me ujë të pijshëm është normal.

 


Lajmi kryesor:

Moti i keq/ Banorët e Torovicës apel për ndihmë: 120 familje të izoluara, kalojmë nga mali! Report Tv në Kuç të Shkodrës, banori: Dëmet në bujqësi të paimagjinueshme


Ora 09:57
Moti i keq/ Situata e qarkut Kukës: Reshje shiu dhe erë e fortë, rrugët të qarkullueshme! Problematik rezervuari i fshatit Bytyq
G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash