Mohamed Salah-s i kushtohet një skulpturë komike, bëhet virale në rrjet (Foto)

 Mohamed Salah-s i kushtohet një skulpturë komike, bëhet virale në rrjet (Foto)

Mohamed Salah

Mohamed Salah është personazhi i dytë, pas Cristiano Ronaldos, të cilit i bëjnë një skulpturë. Skulptori Mai Abdel Allah do të kalonte rreth një muaj për të krijuar skulpturën, e cila më pas do të bëhej virale në internet. Në të, Muhamed Salah duket i lumtur, me kokën lart, duart e hapura. Ndërsa trupi i 26-vjeçarit në propocion me kokën është më i vogël.

Fansa të ndryshëm kanë nisur ta krahasojnë skulpurën me personazhe vizatimorë dhe aktorë filmash, duke gjetur kështu edhe kombinime komike për Mohamed Salah, i cili momentalisht luan për klubin e Liverpoolit. 

Skulptori Emmanuel Santos krijoi vjet për futbollistin portugez Cristiano Ronaldo një skulpturë, e cila u vendos në aeroportin e Madeira-s në Portugali dhe fitoi mjaft popullaritet.

Skulptura e futbollistit egjiptian
  

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Firmosi në Turqi, Rey Manaj pritet si 'mbret' nga tifozët

VIDEO/ Firmosi në Turqi, Rey Manaj pritet si 'mbret' nga tifozët