Mundësia e fundit për të parë Messin përballë Ronaldos, biznesmeni paguan shumën ‘marramendëse’ për ‘biletën e artë’

Mundësia e fundit për të parë Messin përballë Ronaldos, biznesmeni paguan shumën ‘marramendëse’ për ‘biletën e artë’

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi

Një biznesmen nga Arabia Saudite ka fituar një ankand për një biletë të artë për të parë Cristiano Ronaldon të përballet me Lionel Messin me një ofertë prej 10 milionë rijalë sauditë (2.6 milionë dollarë).

Kryetari i Autoritetit të Përgjithshëm për Argëtim (GEA) të Arabisë Saudite, Turki Al Sheikh, tha të martën se biznesmeni Mushref Al-Ghamdi, menaxheri i përgjithshëm i grupit të pasurive të paluajtshme AqarOne, ishte ofertuesi fitues për biletën "Përtej imagjinatës", e cila rezervon një vend në ndeshjen miqësore të Paris Saint-Germain kundër një ekipi të përbërë nga lojtarë të ekipeve saudite Al Hilal dhe Al Nassr, klubi që së fundi nënshkroi me Ronaldon.

Sipas një video të postuar në llogarinë e Al Sheikh në Twitter, ofertuesi fitues do të marrë pjesë në ceremoninë e hapjes, do të shikojë ndeshjen pranë kryetarit të GEA dhe do të ketë mundësinë të takojë Ronaldon dhe Messin, si dhe yjet e tjerë të PSG-së, Neymar Jr. dhe Kylian Mbappé.

Fituesi i ankandit Al-Ghamdi do të marrë pjesë gjithashtu në një drekë gala dhe do të jetë në gjendje të hyjë në dhomat e zhveshjes së të dy skuadrave, si dhe të jetë pjesë e ceremonisë së kurorëzimit dhe të bashkohet me një foto në grup me ekipin fitues.

Al Sheikh tha se paratë nga oferta fituese do të shkojnë për bamirësinë saudite Ehsan. Në faqen e saj të internetit, Ehsan thotë se punon për të rritur "rolin udhëheqës të Mbretërisë së Arabisë Saudite në zhvillimin dhe punën bamirëse".

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Planifikuan vjedhje me armë në Lushnjë, arrestohet shoferi i makinës në Elbasan! Në kërkim 2 të tjerët, rrezikuan jetën e policisë kur ia mbathën

Planifikuan vjedhje me armë në Lushnjë, arrestohet shoferi i makinës në Elbasan! Në kërkim 2 të tjerët, rrezikuan jetën e policisë kur ia mbathën