Mungesa e Ramës në mbrëmjen gala, Duka zbulon arsyen: Është i sëmurë prandaj nuk mundi të jetë i pranishëm

Mungesa e Ramës në mbrëmjen gala, Duka zbulon arsyen: Është i sëmurë prandaj nuk mundi të jetë i pranishëm

Presidenti i FSHF-së, Armando Duka

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka mbajtur një fjalim përshëndetës në mbrëmjen gala për më të mirët e kategorisë Superiore gjatë vitit 2022. Në fjalimin e tij, teksa falënderoi të pranishmit, Duka zbuloi se kryeministri Edi Rama nuk është i pranishëm në mbrëmjen gala pasi është i sëmurë.

“I uroj Mirëseardhjen mikut tonë, ish-futbollistit të Kombëtares së Francës e Realit te Madridit, Kristian Karembe dhe aktualisht trajnerit të Kombëtares, Silvinjo. Një faleminderim edhe për kryeministrin Rama, i cili është i sëmurë dhe nuk është i pranishëm”, u tha mes të tjerash Duka.

Kjo mund të jetë edhe arsyeja përse kryeministri Edi Rama nuk ishte i pranishëm në Kuvend në seancën parlamentare të ditës së djeshme. Deputetë të opozitës bllokuan foltoren e Kuvendit dhe kërkuan që Rama të paraqitej për të dhënë llogari mbi lidhjen e tij me ish agjentin e FBI-së, Charles McGonigal.


Lajmi kryesor:

ÇMIMET/ Orges Shehi ‘trajneri i vitit’! Redon Xhixha dhe Megi Doçi, fitues të Topit të Artë


B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ger: 30/01/2023 09:27

    i semure nga trute

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Arrestohet eksperti i kriminalistikës në Korçë, Nënkomisari akuzohet se tjetërsonte provat  (EMRI+VIDEO)

Arrestohet eksperti i kriminalistikës në Korçë, Nënkomisari akuzohet se tjetërsonte provat (EMRI+VIDEO)