Murrizi i 'acaruar': Në gjykatë më kanë kërkuar programin për regjistrimin e partisë, hera e parë që ndodh! 6 seanca unë, Zani Caushi 4 për të dalë nga burgu

Kryetari i partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi në emisionin "Repolitix" ka deklaruar se në Gjykatë i kanë kërkuar për regjistrimin e partisë edhe programin e saj.

Murrizi tha se kjo është hera e parë që një partie për t'u regjistruar i kërkohet programi dhe kjo sipas tij është një tentativë për t'i bllokuar regjistrimin.

"Noterja Genta Shkodra me tha është hera e parë që Gjykata kërkon programin e partisë. Ma kërkoi gjykata, kam bërë 6 seanca gjyqësore. Domethënë se është koka me copa komunizmi. Kishte tentative për të më penguar regjistrimin e partisë. 6 seanca gjyqesore mu, 4 seanca kërkon Zani Caushi per të dale nga burgu. Noterja Genta Shkodra është habitur.

Levizjes demoratike shqiptare i është kërkuar në gjykate programi. Eshtë hera e pare që ndodh. Noterja Genta Shkodra tha dhe bindjes i kam be letrat dhe hera e pare qe ndodh kjo, se nuk e ka ligji. Kaq shume mbeshtetje ka Levizja Demokratike sa kemi çu program saqe programi mund te ndryshoje dhe shume para zgjedhjeve. Une nuk jam nga ata qe shoh fall dhe po tragoj nje fall  qe ka ndodhur", tha Murrizi.


Lajmi kryesor:

Venecia për Kodin Zgjedhor, Murrizi: 4 rekomandimet kanë tjetër objekt nga ajo për çfarë i thirri Meta! Kulluri: Ishte vonë të ndërhynte


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    “Pol i tretë?!” A duhet që 20 partitë e reja të bashkohen kundër PS, PD, LSI?×

Lajmi i fundit

John

Bora gjysmë metri/ Fshati Panarit në Korçë me 40 familje i bllokuar prej 13 ditësh, banorët tentojnë të hapin vetë rrugën, por pa sukses