Murrizi 'rreshtohet' me deputetët e listave: Kemi më pak përgjegjësi! Për shkarkimin e Hajdarit s'kam parë asnjë dokument (VIDEO)

Deputeti Myslim Murrizi deklaroi për Report Tv se grupi parlamentar demokrat nuk do të shpërbëhet, ndërsa u shpreh se ky grup ka më pak përgjegjësi për gjërat e mbrapshta që kanë ndodhur në këtë vend.

Lidhur me nismën brenda grupit për shkarkimin e Rudina Hajdarit, Murrizi u shpreh se nuk ka parë asnjë letër për shkarkimin e saj teksa deklaroi se qëndrimet do t'i bëjë prezent në mbledhjen e grupit.

"Në fakt unë nuk di që është kryefjalë e politikës shqiptare debatet e brendshme të këtij grupi me 9 deputetët. Shqiptarëve nuk i hyjnë në punë këto debate. Kur gjëmojnë topat nuk dëgjohen pushkët. Sot nuk fokus duhet të jetë problemi i negociatave.

Nëse Hahn thotë që është faji i Europës, unë e marrë të mirëqenë. Data 18 është nesër dhe qëndrimi i ministrave të Jashtëm dhe Macron nuk besoj se do të ketë një PO. Ata që flasin në emër të shqiptarëve por kurrë nuk ia kanë dhënë mundësinë që të votojnë, e duan veten padrino dhe bajraktar. Unë nuk besoj se grupi do shpërbëhet. Nuk është qameti i madh. Jemi më me pak përgjegjësi në këtë vend për gjithçka të mbrapshtë që është krijuar. Unë nuk besoj se ka pasur devijim nga ajo që kanë shprehur kur firmosën për ndryshimin e sistemit zgjedhor. Unë nuk kam parë asnjë letër për shkarkimin e Hajdarit. Qëndrimet e mia për punë që i takojnë grupit i bëj prezente në mbledhjen e grupit", u shpreh Murrizi.


Lajmi kryesor:

Kuvendi miraton buxhetin faktik për 2018 dhe Korporatën e Investimeve (Xhafaj abstenon)/ Spiropali: Papunësia në nivelin më të ulët historik


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë