Na dërgoi në 'Francë 2016', De Biasi s'i harron kuqezinjtë: Shqipëria kualifikohet në Europian si e para në grup

Na dërgoi në 'Francë 2016', De Biasi s'i harron kuqezinjtë: Shqipëria kualifikohet në Europian si e para në grup

Giovanni De Biasi, ish-trajneri i kuqezinjve

Giovanni De Biasi, ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit ka thënë se kuqezinjtë kanë të gjitha shanset për t'u kualifikuar në Europianin 2024 si e para në grupin E. Në një intervistë për median në Kosovë, "BlicSport", italiani beson se me grupin aktual tanët do jenë pjesë e finaleve të Europianit.

“Dukës i kam thënë tashmë se Shqipëria mund të përfundojë e para në këtë grup. Është një skuadër e fortë që ka lojtarë që luajnë në ekipe të nivelit të lartë. Të gjithë e dimë se nuk do të jetë e lehtë, por e përsëris, Shqipëria ka mundësi të mëdha për t’u kualifikuar përsëri në Kampionatin Evropian”, tha De Biasi për ‘GazetaBlic Sport’.

Kujtojmë se 66-vjeçari prej 14 dhjetorit 2011 dhe deri në 14 qershor 2017 ka qenë trajner i Shqipërisë në 51 ndeshje, duke ia dalë që për herë të parë të kualifikojë ekipin në fazën finale të një Europiani, atë të "Francë 16". Kuqezinjtë veç Polonisë ( luhet në 27 mars në Varshavë), kanë në grup edhe Çekinë, Ishujt Faroe dhe Moldavinë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!