‘Na thonë duajeni kombin dhe vetë na përzënë!’, protesta para kolegjit turk, nxënësja: Ëndrrat na i mbyllin në sirtar

 

Një nxënëse ka protestuar në protestën para kolegjit turk. E përlotur ajo është shprehur se ëndrrat asaj dhe kolegeve në shkollë po ua mbyllin në sirtar.

‘Na thanë duajeni kombin por vetë në pazëne. Ëndrrat na i mbyllin në sirtar, arsimdashësit në një zë! 3 minuta thonë dhe dritën keni për të parë.’- tha ajo.

Ato u shprehën për Report Tv se do t’i luftojnë deri në fund kundër këtij vendimi.

‘Duam  që këtij rrugëtimi t’i shkojmë deri në fund. Është e padrejtë që ky vendim të merret. Ne do të luftojmë kundër vendimit për mbylljen e kolegjit ‘Mehmet Akif’.’- u shprehën nxënëset.


Lajmi kryesor:

Mbyllja e kolegjit turk ‘Mehmet Akif’, Ministria e Arsimit: Nuk plotësonte kriteret ligjore! Nxënësit protestojnë para shkollës: Duam drejtësi


G.MO/S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz