Naftëtarët: Balluku të vij këtu, të takojë një nga ne! Turp që në 2020 nuk hapin derën

Naftëtarët: Balluku të vij këtu, të takojë një nga ne! Turp që në 2020 nuk hapin derën

Një nga punonjësit e rafinerisë shprehet se kanë 20 paga pa marrë, një paligjshmëri e ka cilësuar ajo. Ajo i ka kërkuar policisë që të heqin uniformën e policisë dhe të mos i ndalojnë të protestojnë.

"20 paga të pa marra. A ka paligjshmëri më të madhe t'i hedhësh punëtorët në mes të rrugës. nuk e di si jetojnë këta punëtor, nuk e di si moshatarët e mirë përballen mes mos edukimit. Policia e Shtetit le ta heqë uniformën, se varën nga taksat tona", tha një nga punonjëset.

Ata shprehen se Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku duhet të presë në takim një nga përfaqësuesit e protestës.

"Le ta shkrijnë sot atë kompani nëse del me humbje. I bëj thirrje policisë minimalisht një nga këta të marrë përfaqësuesit tanë dhe ministrja ta presë këtë njeri, nuk është një rrugëtar kalimthi. Turp që në 2020 trokitëm në një derë dhe nuk hapën. ne jemi me ju, dhe ju duhet të na mbështesni. Të vlerësojnë mundin dhe sakrificën që këta naftëtarë kanë 11 muaj që sorrollaten", tha një tjetër.


Lajmi kryesor:

Naftëtarët 4 orë protestë në Tiranë, përplasen me policinë para Ministrisë së Infrastrukturës! Balluku s'i pret në takim, protestuesit rikthen në Fier


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Dëmtimi e mban jashtë Champions League, i pafati Amir Rrahmani humbet Real Madridin

Dëmtimi e mban jashtë Champions League, i pafati Amir Rrahmani humbet Real Madridin