Napoli përmbys Brescia-n dhe merr pikë për Europën, Bayerni vuan por nis shkëputjen (VIDEO)

Napoli përmbys Brescia-n dhe ngjitet në vend të gjashtë në renditje duke grumbulluar pikë për Kupat e Europës. Në ndeshjen e parë të javës së 25-të të Serisë A vendasit e Brescia morrën avantazhin me golin e Chancellor por përmbysja e skuadrës së Gattuso-s do të vinte brenda 5 minutave në fillimin e pjesës së dytë. Lorenzo Insigne fillimisht barazoi shifrat me penallti ndërsa goli i fitores ishte një perlë e vërtetë. Fabian Ruiz shënoi një supergol duke i dhënë fitoren e dytë radhazi Napolit që tashmë mendon i qetë për sfidën e Championsit ndaj Barcelonës. Në mbrëmje luhet Fiorentina-Milan.

Bayern Mynih vuan por fiton ndaj Paderborn-it të Gjasulës  3-2 dhe fillon provat për një shkëputje në krye të klasifikimit duke shkuar +4 pikë nga Lajpcig i vendit të dytë. Bavarezët kaluan në avantazh me Gnabry në minutën e 25-të por pak minuta më vonë Neuer ndërmerr një aventurë dhe i dhuron miqve golin e barazimit që shënohet nga Srbeny.

Në 45 minutat e dyta takimin do ta zgjidhë Robert Lewandoëski. Polaku fillimisht kaloi sërish Bayernin në avantazh në minutën e 70-të por Paderborn arrin sërish të barazojë në 2-2 me Michel dhe Leëandoëski tregohet vendimtar duke shënuar golin e fitores dy minuta nga fundi. Tashmë edhe bavarezët mund të mendojnë të qetë për duelin e Champions ndaj Chelsea-t./ Përgatiti Andi Kapxhiu

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen