Nasip Naço: Nëse duam paqen duhet të përgatitemi për luftë

 

Në "5 Pyetjet", deputeti Nasip Naço u shpreh ndër të tjera se armatimi shihet si rrugë për të arritur paqen.

“Jo më larg se dy javë më parë u miratua plani i strategjisë së sigurisë. Në këtë strategji në vijën globale rreziqe shihen Rusia, Irani etj. Në nivelin rajonal jemi rrethuar nga vende të NATO-s. Në nivel rajonal e kemi më të kufizuar. Strategjia është 2023-2028. Dhe do ketë dhe strategji ndërsektoriale. Do përpunohet më tej. Nëse duam të garantojmë paqen duhet të përgatitemi për luftë”, u shpreh Naço.

Ish-zv.komandanti Artur Meçollari shtoi se e gjithë bota po përgatitet.

“NATO nuk mbështet interesa individuale të shteteve. Ka ngelur si rendiment që ushtria mbron atdheun. E gjithë bota po përgatitet. Do varet shumë nga lufta në Ukrainë. Armatimi është edhe shkurajim i kundërshtarit”, tha Meçollari


Lajmi kryesor:

Baza e NATO-s në Kuçovë taktike/ Koloneli për '5 pyetje': Mund të përdoret dhe për kontrollin e hapësirës ajrore në rajon! Rusia është kërcënim i qartë


G.K/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United