“Nazistët i vdisnin njerëzit me dhoma gazi, ne me ushqim”, gazetari ‘skaner’ sigurisë ushqimore: Mish nga fundërrinat e Brazilit

Gazetari Denis Dyrnjaja

Sekuestrimet e fundit në doganat e vendit, ku kapen përditë ngarkesa me lëndë ushqimore jashtë standarteve ka hapur sërish debatin lidhur me çështjen e sigurisë ushqimore në vend. Është gazetari Denis Dyrnjaja që në një status në Facebook, krahason metodat e nazistëve për të vrarë njerëzit në dhoma gazi, dhe ato në Shqipëri, ku sipas tij, njerëzit po vdesin çdo ditë nga ushqimet e pakontrolluara.

“Nazistët i vdisnin njerëzit me dhoma gazi para 75 vjetësh, ndërsa ne po i vrasim me ushqim.”-shkruan Dyrnjaja.

Statusi i plotë:

Vaji i ullirit falso
Mishi me hormone
Peshku me koncentrat kancerogjen 
Perimet me kimikate tej normave
Gruri me cilësi skandaloze
Buka me ngjyrosës e konservantë
Djathi me niseshte
Salçiçet me mish ilegal nga fundërrinat e Brazilit dhe Kinës
Ushqimet me data të falsifikuara skadence
Ëmbëlsirat me vaj palme e margarinë skandaloze

Nazistët i vdisnin njerëzit me dhoma gazi para 75 vjetësh, ndërsa ne po i vrasim me ushqim. Qëllimet ndryshojnën; ata vrisnin për ideologji, ne vrasin për pasurim.

 • Sondazhi i ditës:

  Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?

Komento

Komente

 • Morri.: 18/08/2018 18:49

  KERKONI ore ndihmen e ZAHOS TE DJALIT TE TAHIRIT DHE Ajkes se Ben sallakut DHE do te GJENI PERKRAHJE, do writer mafia dhe do KEMI SIGURI per cfare I futim GOJES .JO LLAFE QE DALIN NGA GOJA PO DJATH RROSKOVECI ME NISESHTE GRURI.

  Përgjigju
 • Roza: 18/08/2018 17:21

  Krahasim vulgar dhe I ceket. Bizneset, dmth populli vete i ben keto biznese me mbeturinat e ushqimeve te botes. Aresyeja eshte te fitojme sa me shume ne kurriz te shendetit te popullit te vet.

  Përgjigju
 • Maks: 18/08/2018 16:27

  Tani e more vesh ti o gazetaruc qe ne shqiperi sesht vendos regjim per te miren e popullit por per te miren e bandes politike qe na dreton per 28 vjetesh qe vodhen pasurin kombetare ku futen korrupsjonin masiv ku rivendosen gjakmarjen drogen e prostitucionin dhe ky popull fle gjum per te keqen e vet prandaj ndodhin keto zoti gazetar bjeri regjimit qe e inkurajon kete lloj barbarie qe po i behet popullit

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Nuk i kam trajtuar kurrë njerëzit si plaçkë', Braçe: Çdo votë për PS e pastër, me djersë dhe pa zarfe