Ndalohet një serb në veri të Kosovës, akuzohet për 'shkelje të rendit kushtetues'

Ndalohet një serb në veri të Kosovës, akuzohet për 'shkelje të rendit kushtetues'

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një serb në pikën kufitare të Bërnjakut për “shkelje të rendit kushtetues të Kosovës”.

Përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, Lista Serbe e ka konsideruar si ‘terror’ arrestimin e Sreçko Sofronijeviç, duke akuzuar për një listë të arrestimeve të përgatitura nga Policia e Kosovës.

“Arrestimi i sotëm i bashkëqytetarit tonë Srecko Sofronijeviç është vazhdim i terrorit të regjimit në Prishtinë mbi popullin tonë”, shkruhet në postimin e tyre.\

Arrestimi i serbit, është bërë në Bërnjak dhe ndaj tij është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh. Ai ka qenë në kërkim nga autoritetet e Kosovës, si pjesëmarrës në përplasjet e serbëve kundër aksionit të Policisë së Kosovës në parandalimin e mallrave kontrabandë.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta