Ndërgjegjësohen Korça, Lezha, Shkodra dhe Fieri, të gjithë qytetarët izolohen sapo kufizohet lëvizja

Korçarët kanë qenë shumë të rregull me urdhrat e autoriteteve për t'u izoluar në orën 13:00. Menjëherë pas këtij orari rrugët janë boshatisur. Në qytet dallohen vetëm patrullat e policisë qe po monitorojnë situatën. Ndërkohë duket se shkalla e ndërgjegjësimit është rritur. Sakaq edhe në Lezhë, Fier dhe Shkodër ndërgjegjësimi është rritur. Sapo ka mbërritur ora 13:00 asnjë qytetar nuk dallohej në rrugë, ndërsa shquheshin vetëm makinat e autoriteteve.

 


Lajmi kryesor:

VËZHGIMI sot/ Në Kombinat fluks blerësish ngjitur njëri-tjetrin, policia dhe ushtria i këshillon të mbajnë distancën! Ndërgjegjësim në qytetet e tjera!


Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    COVID-19/ Ju duket i drejtë vendimi për shtyrjen pa afat të masave kufizuese?