Ndërron jetë vëzhguesi i Bordeaux, u sëmur nga malaria në Afrikë

Ndërron jetë vëzhguesi i Bordeaux, u sëmur nga malaria në Afrikë

Stadiumi i Bordeaux

Bordeaux në Ligue 1 në Francë njoftoi vdekjen e Christian Lariepe, një nga vëzhguesit e klubit. Lariepe punonte në Afrikë dhe vdiq papritur në moshën 63-vjeçare. Siç raportohet nga L'Equipe, ai ishte sëmurë nga malaria në Kamerun dhe për këtë arsye ishte shtruar urgjentisht në spital ditët e fundit.

Lariepe kishte punuar gjithashtu me Marseille, Nantes, Lille dhe Dinamon e Moskës. Ai ishte një figurë e njohur në futbollin francez, i pranishëm në të gjitha turnetë e të rinjve dhe të gjitha ngjarjet kryesore në Kontinentin e Afrikës për të identifikuar talentet më të mirë në futboll.

"Christiani na la shumë shpejt. Ai ishte një vëzhgues vizionar për klubin tonë, veçanërisht në Afrikë. Ishte mbi të gjitha një mik i ngushtë, soliditeti i të cilit në marrëdhëniet tona matej me qëndrueshmërinë e tyre në kohë të mira dhe të këqija. Mik besnik, profesionist i shquar, dashnor i futbollit, mungesa e tij do të lërë një boshllëk të madh", shkroi presidenti i Bordeaux, Gerard Lopez.

Christian Lariepe

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

I dërguari i SHBA-ve, David Wisner takim me Bushkën e Çupin: Folëm për reformën në drejtësi dhe rolin e opozitës në demokraci

I dërguari i SHBA-ve, David Wisner takim me Bushkën e Çupin: Folëm për reformën në drejtësi dhe rolin e opozitës në demokraci