Ndihmoi për ndërtimin e tij, Dua Lipa poston videon e kopshtit të ri në Tiranë

Dua Lipa dhe Erion Veliaj gjatë inspektimeve në kopshtin e Tiranës

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare më famë ndërkombëtare gjithmonë ka treguar me origjinën e saj. Së fundmi, Dua ka ripostuar në profilin e saj në "Instagram" videon e kryebashkiakut Erion Veliaj për Kopshtin e rindërtuar "Sunny Hill” në njësinë nr.5 në kryeqytet. Dua ka financuar mobilimin e këtij kopshti që do të pres 300 fëmijë këtë vit shkollor.

Këngëtarja e famshme botërore Dua Lipa, ishte ndër të parat personalitete që iu bashkua nismës së Bashkisë së Tiranës, “Adopto një Kopsht” pas tërmetit të 26 Nëntorit 2019. Kujtojmë që më 23 korrik, Dua Lipa erdhi në Tiranë dhe inspektoi punimet e kopshtit.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Itali/ Si nëpër filma, 11- vjeçari lë shkollën dhe niset për të vizituar Romën: Doja të shihja Koloseun!