Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, për t’i shpëtuar trafikut, gjobitet dhe i hiqet patenta shoferit në aksin Tiranë-Durrës

Ndjekja e ambulancës që ishte në shërbim emergjence ka rezultuar një ide e keqe për njërin prej drejtuesve të automjeteve në rrugën interurbane Durr-Tiranë ku kishte ndodhur një aksident.

Ndaj tij, u mor masa e gjobës me 30 mijë lekë të reja si dhe pezullimi i patentës për 12 muaj.

Teksa ambulanca po përpiqej të shkonte në vendin e ngjarjes për t’u ardhur në ndihmnë personave që mund të ishin lënduar, shoferi i automjetit, u përpoq të ndiqte automjetin e emergfjencës me qëllim për t’i shpëtuar trafikut.

B.V/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vlora: 24/03/2023 16:25

  Tani le ta ndjeki me biciklete.

  Përgjigju
 • Agjenti: 24/03/2023 16:01

  3 milion tja vinin. Ndryshe smarrin vesh

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Mesazhi për gjendjen e rëndë shëndetësore të astronautit të NASA-s transmetohet gabimisht, alarmon njerëzit

Mesazhi për gjendjen e rëndë shëndetësore të astronautit të NASA-s transmetohet gabimisht, alarmon njerëzit