Ndodh e paparshikueshmja, Joshua humb titujt kampion në peshat e rënda! E grushton boksieri që merrej me futboll

Superpërballja e peshave të rënda në boks është fituar nga ukrainasi Aleksandër Usik, që në Londër ka mposhtur me pikë anglezin Anthoni Joshua, i cili ishte edhe mbajtësi i një sërë titujsh. 34-vjeçari nga Ukraina i shkaktoi në këtë mënyrë humbjen e dytë në karrierë Joshuas, ndërsa vetë mbetet i pamposhtur në 19 ndeshje.

Humbja e Joshuas ka surprizuar tej mase, në një kohë Usik vetëm pak vite më parë punonte në një fermë për të mbajtur familjen dhe merej me boks.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinë ose test negativ për të hyrë në Universitete, a ju duket e drejtë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Veliaj uron çiftin nga Afganistani që do të garojë nesër në Maratonën e Tiranës